Späť na zoznam
Príroda

Labutie jazierko v Rajeckých Tepliciach

Táto malá vodná nádrž vznikla napustením z Kuneradského potoka. Je to jazierko s priemernou hĺbkou asi 1 m. Svoje pomenovanie dostalo podľa prakticky stálej prítomnosti labutí a kačíc.

Po rekonštrukčných prácach spojených s prestavbou kúpeľných domov získal aj tento rybník svoju novú tvár. Pestrá flóra, vysadená po obvode, predstavuje rozmanitosť vegetácie vrátane rôznych druhov (okrasných) krovín a drevín. Kolorit príjemného miesta pre prechádzku dotvárajú spolu s farebnými fontánami aj dva ostrovčeky. Na jednom z nich, ktorý je mostíkom priamo spojený s brehom, bola postavená reštaurácia Rybárska bašta. Ponúka nespočetné množstvo rybích, ale aj tradičných slovenských špecialít. Dokonca si možno priamo z reštauračného akvária vybrať rybu na pripravenie.

Labutie jazierko nevyužívajú len domáci na oddych s rodinou, ale aj mnoho návštevníkov či bežných turistov túžiacich po chvíli pohody strávenej v dokonalom a pokojnom prostredí. Od skorej jari až do jesene sa na jazierku prevádzkuje zapožičanie člnkov. Miesto sa často využíva aj na svadobné účely, najmä ako pozadie pri zvečnenom zábere vzácneho okamihu života. V zimnom období poskytuje úžasný priestor na korčuľovanie. Svoju estetickú funkciu tak plní počas celého roka.

Projekt realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.