Späť na zoznam
Podujatia

Rajecká Anča 2022

13.8.2022 - 14.8.2022 Múzeum dopravy, Rajecké Teplice

Obľúbené jazdy na historických motorových vlakoch sa budú konať aj tento rok. Rajecká Anča vyrazí zo Žiliny do Rajca už po dvanásty raz. Podujatie organizuje Považské múzeum v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a Spoločnosť Považskej dráhy Žilina.

Vozne M131.1443 a M 152.0160 budú premávať 13. a 14. augusta dvakrát denne zo Žiliny do Rajca a späť. Záujemcovia si kúpia lístky priamo vo vlaku. Súčasťou podujatia je vždy aj zvýhodnený vstup do Múzea dopravy v Rajeckých Tepliciach. „Aj tento rok budú mať cestujúci zľavu 20%. V expozícii ich čaká interaktívna prehliadka či koľajisko zachytávajúce v zjednodušenej podobe žilinský železničný uzol v 20. rokoch 20. storočia. Deti sa môžu tešiť na tvorivé dielne, ktoré budú prebiehať pred múzeom a dokonca sme pripravili aj jazdu historickým kočom v aleji pri autobusovej stanici,“ doplnil historik dopravy Peter Šimko.

Podujatie tento rok spestrí aj divadelná scénka Povedačky na peróne v podaní divadelno-hravého zoskupenia RAZCA, ktorá spríjemní cestujúcim čakanie na vlak. Odohrávať sa bude priamo na peróne pred múzeom o 11.00 a 15.00. „Záujemcovia sa dozvedia, aké témy sa preberali na železničnej stanici v roku 1942, a ako to asi mohlo vyzerať, keď sa tam stretli tri dávne priateľky,“ dodáva autorka scenára Katarína Maršalová.

Srdečne vás pozývame. :)

 

Projekt realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.