Späť na zoznam
Fakultatívne výlety

Fakultatívne výlety pre vás (13. - 22.07.2020)

PONUKA  ZÁJAZDOV  Z  HOTELA  SKALKA  RAJECKÉ TEPLICE  PRE  HOSTÍ  RAJECKÝCH  TEPLÍC 13.- 22.7.2020

Informácie v Turist. infokancelárii v Raj. Tepliciach + na recepciách ubytovacích zariadení. Bližšie info na recepcii hotela SKALKA- tel. č. 041/5175100, 0911/575733 al .34, e-mail: recepcia@skalkahotel.sk
Prihlášky telefonicky alebo osobne na recepcii hotela SKALKA Rajecké Teplice.

Zrazy i odchody na zájazdy sú z recepcie hotela Skalka.Účasť na zájazde je akceptovaná v poradí,v akom sa hostia prihlásili, max. kapacita je 8 osôb(klimatizovaný  minibus).Cena pozostáva z ceny zájazdu (sprievodca +doprava +turist. pomôcky - paličky/+informačný, či obrazový materiál) a vstupov. Možné individuálne dohovory zájazdov v čase nerealizovaných akcií z programu. Realizácia i program zájazdu sú závislé i od počasia pre zaistenie zdravia a bezpečnosti účastníkov. Každý hosť sa zúčastňuje zájazdov na vlastné riziko.

13.7. PONDELOK:
A/ 17,00 - 17,30 - jedáleň: privítanie hostí p. riaditeľkou + info o procedúrach, voľnočasových aktivitách, okolí i zájazdoch /len pre hostí  hotela Skalka/
B/ cca 18,15 alebo 18,45 až 20,30 - reštaurácia prízemie: vstup voľný pre každého - fotoprezentácia prírody, pamiatok + zájazdov s komentárom turistického sprievodcu Ing. Ľ. Poláčka.          

14.7. UTOROK:
JÁNOŠÍK+ TERCHOVÁ + Kaňony DIERY+VRÁTNA DOLINA
Poznávanie Jánošíkovho rodiska - možnosti: pomník, múzeum + krásy Vrátnej doliny a NP Malá Fatra - kaňony Dolné + Nové Diery s vodopádmi, úžina Tiesňava s perejami riečky Vrátňanky a unikátnymi obrími skalnými výtvormi, betlehem, rozhľadňa, galéria sôch.                                                                                                                                                                                                                                                            Odchod 12,30., návrat do 18,30. Cena 14€.
Prihlášky na recepcii do utorka 14.7. do 9,00. Zájazd je pre min. 4 hostí. /pevná obuv/

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        15.7. STREDA:
A/ BANSKÝM  VLÁČIKOM POD ZEM + BANSKÝ SKANZEN + Fačkovské sedlo + prameň Nitry

2,3 km jazda úzkokoľajkou do hlbín bane v pohorí Vtáčnik s prehliadkou baníckych a železničných podzemných /skanzen, dobývacia a dopravná technika/ i nadzemných zaujímavostí- nádražie, lampáreň, špec. vlaky + fotostopy
B/ ZÁMOK  BOJNICE /alebo ZOO /+OKOLIE +Fačkovské sedlo + prameň Nitry
Prehliadka najkrajšieho zámku Slovenska i  jaskyne pod ním, okruh parkom a  historickým centrom mestečka. Zastávky pri zaujímavostiach regiónu.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Odchod z recepcie 12,30., návrat do 18,30. Cena A/14€ + vstup s fotom10€., B/14€ + vstup10€, /ZOO 8€/.
 

16.7.  ŠTVRTOK:
PLAVBA PLŤOU + HRAD STREČNO+ PASEKA + MOHYLA

Cca 1 h. plavba meandrami a perejami Váhu popod 2 hrady s pôsobivými pohľadmi. Komentovaná prehliadka stredovekej drevenej osady+ hradu s krásnymi výhľadmi do údolia Váhu i na okolité pohoria. Cestou späť návšteva atraktívnych pamätihodností.
Odchod 12,30, návrat do 18,30. Cena 10€ + vstupy 15€. Prihlášky do štvrtka 16.7.do 9,00.
Zájazd je pre min. 6 hostí.

17.7. PIATOK:
Mini SKLÁREŇ - SKLÁRSKY  SKANZEN + MÚZEUM PLÁTNA  a VÝŠIVIEK + DIELŇA TEXTILU + DREVENICE  ČIČMANY                                                                                                                                       Exkurzia v malej súkromnej sklárni s ukážkou spracovania a zdobenia skla i s možnosťou vyskúšať si to sám + možná kúpa originálnych sklených darčekov+ návšteva múzea plátna s ukážkami starej textilnej výroby, pomôcok i predajom ľudových výrobkov + prehliadka rezervácie ľudovej architektúry v obci s jedinečnými Odchod z recepcie 12,15., návrat cca 18,00. Cena 14€ + vstupy 6€. Prihlášky do piatku 17.7. do 9,00.
 

18.7. SOBOTA:
ORAVSKÝ  HRAD + PRIEHRADA  a GALÉRIA na OSTROVE LOĎOU + ÚZKOKOĹAJKA + ROZHĽADŇA /+Múzeum  KÁVY, príp. salaš/
Návšteva jedinečného hradu na „stračej nôžke“ a expozície v ňom + plavba loďou po priehrade na zvyšok zatopenej dediny Slanica. Tu na malom ostrove prehliadka galérie starých kamenárskych prác i kostola s výstavou historických drevených sôch +krásna panoráma Roháčov a časti V. Tatier. Na záver lesnou železničkou do sedla Beskyd 935m s krátkym výstupom na rozhľadňu i prehliadkou goralskej drevenice a železničného múzea.
V prípade dosť času návšteva unikátneho + najvoňavejšieho múzea v SK, príp. i nákup syrov na salaši. 
Odchod 8.00., návrat do 18,30. Cena 17€ + vstupy min. 16, max.20€. Prihlášky už do piatka 17.7. do 9,00. Zájazd je pre min. 5 hostí.

19.7. NEDEĽA:
A/ NPR  SÚĽOVSKÝCH  VRCHOV a SKÁL + NAJKRAJŠIE  KAŇONY  SK + HRADY  JAVORNÍKOV /A+B pevná obuv/                                                                                                                                                               Ľahšie túry do skalných rezervácií so vzácnou flórou a prekrásnymi výhľadmi, úzkymi kaňonmi i najväčším skalným previsom SK + krátky výstup na stredoveké ruiny  alebo
B/ KRÁSY VEĽKEJ  FATRY + ZAUJÍMAVOSTI a ATRAKCIE  TURCA
Prehliadky a návštevy prírody a pamiatok Turca, spojené s krátkymi výstupmi v podhorí NP V. Fatra – ruiny 2 stredovekých hradov s krásnymi scenériami, NPR, staré kostoly a kaštiele, minerál. pramene s možnosťou nabratia si vody do fliaš, ľahké vychádzky k unikátnemu vodnému systému a jazierkam + múzeá, rozhľadne, salaš - syry...
Odchod 8.00., návrat do 17,30. Cena A/18€., B/18€ + možné vstupy do 5€. Prihlášky už do soboty 18.7. do 20,00. Zájazdy sú pre min. 5 hostí.

20.7. PONDELOK:
A/ PALÁC + ZÁMOK + VODOPÁD + HRAD + JASKYNE
Prehliadka krás renesancie- paláca a zámku/spojenie s Jánošíkom, krvavou Báthoryčkou i známym rodom Thurzovcov a Popperovcov. Ľahká vychádzka do rokliny a kamenného mestečka s jediným vodopádom Súľovských skál + výstup na stredoveké ruiny s peknou scenériou i návšteva okolitých jaskyniek. /A+B pevná obuv/  alebo                                                                                                                                                                                                                                                                                   B/ „NAJ“ PERLY+MONUMENTY+ SÚĽOVSKÝCH SKÁL /výber 2-3 varianty túr najkrajším systémom skalných miest na Slovensku- atraktívne miesta s úžasnými prírodnými výtvormi Nádherné výhľady i kamenné skvosty.
Odchod 12,30., návrat do 18,30. Cena A/13€., B/12€. Prihlášky do pondelka 20.7.do 9,00. Zájazd je pre min. 4 hostí.

21.7. UTOROK:
A/  KYSUCE - ORLOJ + SKANZEN VYCHYLOVKA + LESNÁ ÚZKOKOĽAJKA + ŽELEZNIČNÁ  VÝSTAVA  / + Hrad Budatín /
Cestou cez Kysuce zastávka pri originálnom orloji, jeho prehliadka a prechádzka po architektonicky zvláštnom Krátka jazda lesnou železničkou + prehliadka skanzenu kysuckej dediny, starých parných lokomotív a depa + výstavy o histórii úzkokoľajky. V príp. dostatku času i krátka prehliadka areálu Budatínskeho hradu a okolitého parku. alebo                            
B/ HRADISKÁ + ROZHĽADNE  OKOLIA  ŽILINY
Krátke výstupy na 2 rozhľadne, resp. bývalé historické hradiská o. i. starých Slovanov s rozsiahlymi krásnymi výhľadmi na Žilinskú kotlinu, údolie Váhu i okolité hory.  /pevná obuv/
Odchod 12,30., návrat do 18,30. Cena A/14€ + vstupy cca 5€, B/13€. Prihlášky do utorka 21.7.do 9,00. Zájazd je pre min. A/5, B/ 4 hostí.

22.7. STREDA:
A/ BETLEHEM + ČIČMANY + KUNERÁD + STRÁNSKE  /príp. HRAD LIETAVA
Okruh okolím Raj. Teplíc  a údolím Rajčanky s návštevou výberu naj.. pamiatok a zaujímavostí – maľované dreveničky, jedinečný betlehem, kalvária+ lurdský prameň Raj. Lesná, vyhoretý zámoček, stredoveké pamiatky, krásne prírodné scenérie. Možný i pamätník+ rodný dom J. Gabčíka + skalná ihla v Poluvsí, hrady Lietava al. Budatín, drotárske múzeum, zámocký park.
B/ POTULKY MALOU FATROU  /pevná obuv/
Viac variant nenáročnej turistiky v Lúčanskej M. Fatre peknými dolinami na zaujímavé výhľadové vrcholy v bočných hrebeňoch pohoria..                                                                                                                                                                                                                                                                              Odchod 12,30., návrat do 18,30. Cena A/12€ + možné vstupy do 3€, B/11-12€. Prihlášky na recepcii  do stredy 22.7.do 9,00. Zájazd je pre min. 4 hostí.

Projekt realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.