V kúpeľoch Aphrodite pribudlo 5 nových bazénov.
Späť na zoznam

V Rajeckých Tepliciach pribudlo 740 metrov štvorcových vodnej a viac ako tritisíc metrov štvorcových oddychovej plochy, sedací kruhový bazén vybavený vodnými masážnymi tryskami, plavecký bazén, bralový bazén s vodopádom a dvojitý turecký kúpeľ s povzbudzujúcim účinkom na srdcovocievny systém a posilnenie imunity.

„Pri koncipovaní vonkajšieho vodného sveta sme sa inšpirovali aj v zahraničí, najmä v krajinách s rozvinutou tradíciou kúpeľníctva. Dôležitá informácia je, že je tu zachovaná termálna liečivá voda, ktorá má svoje liečebné účinky certifikované aj štátom. Nachádzajú sa tu špeciálne bazény, ktoré sú po medicínskej stránke koncepčne prispôsobené tak, aby pomáhali ľuďom. Napríklad turecký kúpeľ - v jednom bazéne je 40 a v druhom 20 stupňov, tento teplotný rozdiel štartuje imunitný a lymfatický systém," povedal člen predstavenstva Slovenských liečebných kúpeľov Rajecké Teplice Zdenko Miškolci mladší a dodal, že v súčasnosti až dve tretiny ich kúpeľných hostí sú cudzinci.

Kúpele v Aphrodite Rajecké Teplicé využívajú prírodnú liečivú vodu, ktorá je svojim zložením charakterizovaná ako hydrogenuhličitanovo-vápenato-horečnatá. Voda má priaznivé účinky na pohybový a nervový aparát a podľa riaditeľa balneoterapie rajeckých kúpeľov Petra Lališa je vhodná i na liečbu ženských ochorení ako sterilita či infertilita.
 

Newsletter zostaňme v kontakte
Projekt realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.