Nový náučný chodník "Okolím Rajeckého hradu"
Späť na zoznam
Súčasťou mikroprojektu s názvom Náučný chodník „Okolím Rajeckého hradu“ , ktorý sa realizuje v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko, kde vedúcim partnerom je Mesto Rajec (Slovensko) a partnerom projektu je Gmina Czechowice – Dziedzice (Poľsko) je aj vybudovanie turistického – náučného chodníka s rovnakým názvom „Okolím Rajeckého hradu“.
 
Náučný chodník sa realizoval v mesiacoch august-september 2017 a jeho informačné tabule sú umiestnené postupne od budovy Mestského múzea v Rajci, pri vstupe do termálneho kúpaliska Veronika a ďalej umiestnenie tabúľ pokračuje naprieč horským masívom Dubová. Chodník je tvorený turistickými informačnými tabuľami s tematikou miestnej flóry, fauny, histórie mesta Rajec a Rajeckej doliny. V troch vybraných miestach, ktoré sú pre turistov vyhliadkovo atraktívne, sú inštalované tzv. oddychové zóny, t.j. lavičky, stoly a odpadkové koše. Turistický chodník pokračuje po hrebeni kopca Dubová až k miestu konania archeologického workshopu. V tejto časti je situovaná i palisáda – replika obrany Rajeckého hradu. Turista na svojej ceste pokračuje do obce Jasenové a odtiaľ až do Rajca po jestvujúcom turistickom chodníku popri potoku Čierňanka.
 
Veríme, že vybudovanie náučného chodníka obohatí možnosti turistického vyžitia a spoznávania miestnej flóry, fauny a histórie, a to nielen obyvateľov Rajca, ale i turistov a ostatných návštevníkov nášho mesta.
 
Viac informácii o náučnom chodníku nájdete na odkaze: https://chodnik.rajec.info/
 
Video 3D podoby Rajeckého hradu si môžete pozrieť na odkaze: https://www.youtube.com/watch?v=6pqnS_1nKdA&feature=youtu.be
Newsletter zostaňme v kontakte
Projekt realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.