V Rajeckej doline sa nestratíte
Späť na zoznam

Na potulkách po Rajeckej doline určite nezablúdite. V uplynulých dňoch obnovili dobrovoľníci z Klubu slovenských turistov značenie na najfrekventovanejších turistických trasách v okolí Rajeckých Teplíc: náučný chodník Rajecké Teplice – Porúbka, náučný chodník Stratený budzogáň a „zelený“ chodník z Rajeckých Teplíc na Skalky.

Popri značení sprehľadnili a vyčistili chodníky od trávnatých porastov, popadaných stromov, na zvýšenie komfortu a bezpečnosti turistov pripevnili v strmých častiach trás reťaze. OOCR Rajecká dolina sa podporou uvedených aktivít stará o udržanie turistickej atraktivity územia, poskytovanie kvalitnejších služieb turistom a návštevníkom a podporu zeleného cestovného ruchu.

Ak sa chcete osviežiť, nadýchať zdravého vzduchu, uvoľniť sa a oddýchnuť si v tichu prírody, vyberte sa na prechádzku do okolitých lesov Rajeckej doliny. Zoberte aj deti či svojich priateľov a zažite dobrodružstvo pri hľadaní obrovho strateného budzogáňa, spoznávaní miestnej flóry a fauny alebo pri úžasných výhľadoch na Rajeckú dolinu, okolité pohoria a nekonečný horizont. Všetci ste srdečne vítaní.

 

Newsletter zostaňme v kontakte
Projekt realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.