Späť na zoznam
BASENY I WELLNESS

Slovenské liečebné kúpele Aphrodite Rajecké Teplice

Len pár kilometrov od Žiliny, nájdete horami obklopené malebné kúpeľné mestečko Rajecké Teplice. Ak si radi vychutnávate účinky liečivej vody a romantickú prechádzku v okolí, ste na správnom mieste.

Výnimočné účinky liečivej vody dokázali ľudia oceniť už v dávnych dobách. Prvá písomná zmienka o liečivých účinkoch rajeckoteplickej termálnej vody na choroby pohybového a nervového ústrojenstva pochádza zo 14. storočia.

V kúpeľoch Aphrodite sa budete cítiť príjemne v každom ročnom období – relax v termálnej vode je v lete možné spojiť s výletom do okolia pešo alebo na bicykli, v zime si zalyžovať v okolitých zimných strediskách alebo prísť a obdivovať na jar prebúdzajúcu sa prírodu, či v jeseni padajúce lístie.

Ponuka pobytov je flexibilná a je len na vás, pre aký pobyt sa rozhodnete, v Rajeckých Tepliciach ste vždy vítaným hosťom.

Termálne liečivé pramene s teplotou 38 °C sa využívajú na prevenciu a liečenie bolestí chrbtice, kĺbov poúrazového, degeneratívneho i zápalového charakteru, neurologických ochorení, taktiež i na liečbu ženských ochorení.

Balneocentrum v kúpeľnom dome Aphrodite s komplexnou ponukou procedúr liečebného, relaxačného i skrášľujúceho charakteru je vybavené najmodernejšími diagnostickými a terapeutickými prístrojmi. Všetky služby sú poskytované pod jednou strechou - balneoprocedúry v nadštandardných podmienkach, ubytovanie v štvorhviezdičkovom hoteli Aphrodite, kde sa nachádza štýlová kaviareň a nechýbajú i doplnkové služby - kozmetika a kaderníctvo.

Z našej ponuky si môžete vybrať procedúry, ktoré si môžete zakúpiť bez predošlej konzultácie s naším lekárom. Ak však máte konkrétne zdravotné problémy, medicínski odborníci vám pri konzultácii navrhnú program ušitý na mieru vrátane množstva špeciálnych liečebných procedúr. Relaxačné procedúry si môžete zakúpiť jednotlivo, ale aj formou balíkov, ktoré ponúkame k ubytovaniu v našich zariadeniach. 

V hoteli Aphrodite sa nachádzajú dva vnútorné bazény (plavecký bazén: 30 – 32°C, relaxačný bazén: 37 – 38°C). V roku 2013 pribudlo k Vodnému svetu ďalších 740 m2 vodnej plochy a viac ako 3000 m2 oddychovej plochy v exteriéri. Nachádzajú sa tu tri vonkajšie bazény (kľudový bazén: 36 – 38°C s masážnymi vodnými tryskami, rekreačný plavecký bazén: 26 – 28°C, bralový bazén s vodopádom) a dvojitý turecký kúpeľ s povzbudzujúcim účinkom na srdcovocievny systém a posilnenie imunity. Ku kúpeľom neodmysliteľne patrí Saunový svet v interiéri hotela Aphrodite, ktorý tvorí 5 sáun – arabská, soľná, bylinková, mentolová a fínska sauna. 

Kúpele Aphrodite v roku 2014 pre svojich klientov novinku - pitné kúry. Popri doterajšom blahodarnom pôsobení termálnej prírodnej liečivej vody zvonku, prostredníctvom  klasických kúpacích procedúr, tak pribudla aj forma vnútorného pôsobenia. 

Večnú mladosť, krásu a zdravie nájdete v štúdiu Aphrodite beauty. Luxusné štúdio Aphrodite beauty poskytuje najnovšie svetové trendy v starostlivosti o telo, postavu a tvár.

Návštevníci si môžu vychutnať antickú atmosféru, pravé prírodné materiály ako mramor, zlato, ónyx exkluzívne iba v Kúpeľoch Aphrodite, kde načerpajú novú energiu a zrelaxujú nielen telo, ale i dušu. 

Príjemné dojmy z pobytu umocní chutná a zdravá strava. Kúpele Aphrodite ponúkajú niekoľko reštaurácií, kde si môžete vychutnať dobré jedlo a kvalitné víno. Reštaurácia v hoteli Palace Aphrodite slúži ako pre ubytovaných hostí, tak aj pre verejnosť. V atraktívnom prostredí, priamo na ostrovčeku uprostred kúpeľného jazierka, sa nachádza reštaurácia Rybárska bašta. Hostia si cenia najmä špeciality z čerstvých rýb, ale aj tradičné slovenské jedlá i jedlá medzinárodnej kuchyne. Príjemnú atmosféru spríjemňuje vo vybraných dňoch cimbalová hudba. V lete ponúkame možnosť člnkovania sa na jazierku.

Kontakt: www.spa.sk

 

 

 

Projekt realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.